At the farmers market, Nathaniel buys two dozen oranges at $3.50 per dozen, four kilograms of apples at $3.25 per kilogram, two kilograms of carrots at $1.90 per kilogram, and one kilogram of potatoes

Need your ASSIGNMENT done? Use our paper writing service to score better and meet your deadlines.


Order a Similar Paper Order a Different Paper

At the farmers market, Nathaniel buys two dozen oranges at $3.50 per dozen, four kilograms of apples at $3.25 per kilogram, two kilograms of carrots at $1.90 per kilogram, and one kilogram of potatoes for $1.20. He received a 5% discount off his total bill. How much money did Nathaniel spend on fruits and vegetables at the farmers market?

"Is this question part of your assignment? We can help"

ORDER NOW
Writerbay.net

Do you need help with this or a different assignment? We offer CONFIDENTIAL, ORIGINAL (Turnitin/LopesWrite/SafeAssign checks), and PRIVATE services using latest (within 5 years) peer-reviewed articles. Kindly click on ORDER NOW to receive an A++ paper from our masters- and PhD writers.

Get a 15% discount on your order using the following coupon code SAVE15


Order a Similar Paper Order a Different Paper